Rehberlik


Hedeflerimiz arasında öğrencilerimize kaliteli eğitim sunmanın yanında, kariyer planlama alanında da rehberlik yapmak yer almaktadır. Öğrencilerimizin geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak ilgi alanları, bilgi ve becerileri, nelerden hoşlandığı gibi kriterleri dikkate alarak ve ülkemizin gerçeklerini de göz önünde bulundurarak gelecekteki kariyeri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak, rehberlik anlayışımızın bir parçasıdır.


Ülkemizde üniversitelere hazırlık sürecinin ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinen ve kabul edilen bir gerçektir. Öğrencilerimizi bu zorlu süreçte kaderiyle baş başa bırakmak ve belki de bunalıma sürüklenmelerini izlemek aileler ve biz eğitimciler tarafından kaçınılması gereken bir davranıştır. Buna inanmış kadromuz ile piknik, gezi, sinema, spor ve çeşitli eğlence aktiviteleriyle öğrencilerimize unutulmaz bir eğitim süreci yaşatmak en büyük hedeflerimiz arasındadır.


Pera Pozitif olarak uzman kadromuz ile uzun yıllara dayalı tecrübelerimiz bizlere göstermiştir ki aile ve öğretmen işbirliği ve sağlam iletişimi öğrencilerin başarısında çok büyük etkiye sahiptir. Tam öğrenmede en etkili yöntemlerden biri şüphesiz öğrencilerin evde yapmış oldukları ödev ve tekrar çalışmalarıdır. Sadece ders dinleyerek tam öğrenmenin gerçekleşemeyeceği herkesin bildiği bir gerçektir. İşte bu noktada biz eğitimcilerin en büyük destekçileri ailelerdir. Öğrencileri, uzmanlarımızın belirlediği ve tavsiye ettiği ölçülerde takip ederek öğretmen ile irtibat halinde olmak ailelerimizin sınavlara hazırlık sürecindeki en büyük görevleri olacaktır.